Teen Atelier od září 2024


Vzhledem k tomu, že naše domovské divadlo nedostalo dotace, ani my jsme nedostali dotace,  přemísťujeme se do Domu dětí a mládeže na Zahradní Město Praha 10, kde je nově vybudován divadelní sál. Pokud chcete zachovat divadlo i moderování, zvolte hned 2 kroužky najednou. Pak dostanete stejnou dávku tvoření, jak jste tomu byli doposud zvyklí. Navíc přidávám lekci well-beingu a také improvizace a divadla pro dospělé. Zároveň zakládám divadelní soubor s vámi, kteří to s divadlem myslíte vážně. Je toho zkrátka dost a moc se na vás těším! Kdyby cokoliv nebylo jasné, ozvěte se.     Karolína

Pondělí

předpokládaný čas 16:30-18:00 Zkouška divadelního souboru

Středa  / můžeš se přihlásit na více hodin za sebou

15:30-16:30 WellBeing pro teens

16:30-17:30 Divadlo a Improvizace 

17:30-18:30 Moderování a Podcast pro teens 

 18:30-19:30 Divadlo a Improvizace pro mládež a dospělé 

program Na Skok 

exkurze a akce

více info o jednotlivých klubech najdeš níž


Program ve školním roce 24/25

Pondělí

                                                             Divadelní soubor

S největší pravděpodobností se  bude náš divadelní soubor scházet v pondělí. Mohou se do něj hlásit i naši dosavadní studenti, kteří to s divadlem myslí vážně a jsou připraveni nastudovat divadelní hru a také ji od ledna hrát. Na věku nezáleží.  Zkoušíme v BR Divadle a přesné informace ještě zveřejníme. Pokud mám s Tebou počítat, napiš mi už teď. 

Středa

Klub WellBeing 15:30-16:30
13-16 let 

Klub pro vyladění naší duševní a fyzické rovnováhy.  Obsahuje techniky z jógového cvičení, mindfulness a improvizace. Po klubu WellBeing navazuje Divadlo a Improvizace, můžete tyto dvě lekce spojit a zůstat na obě. Lekce probíhá v Domě dětí a mládeže a je nutné se přihlásit🔴 ZDE. 

                                 Divadlo a Improvizace   16:30-17:30   
                                                            13-17 let 

Divadelní klub pro všechny teens, které baví improvizace a divadlo. Na lekcích se zaměřujeme na rozvoj hereckých dovedností, posilování sebevědomí, vědomé vnímání a vyjadřování emocí, a stimulaci fantazie. Děti si osvojí techniky, které jim pomohou lépe komunikovat a vyjadřovat své myšlenky a pocity. Klub můžete spojit s následující lekcí- moderování a podcast. Ten ihned navazuje. Na Divadlo a Improvizaci se přihlaste🔴 ZDE

                         Moderování a Podcast 17:30-18:30                                                                         13-17 let

Přirozeným tréninkem rétoriky získáváme dovednosti, které nám pomohou i ve škole. Už se nebudeme obávat vystoupit na veřejnosti a formulovat své myšlenky. Vystupování se pro nás stane zábavou.

Během tohoto kroužku si budujeme sebevědomý projev. Zkoušíme, jaké to je, být moderátory, vést rozhovor a být v centru dění. Týmová práce nás učí naslouchat ostatním a respektovat i odlišné názory, se kterými se leckdy neztotožňujeme. Budujeme sebevědomý projev, který nám pomůže v budoucím studiu i pracovní kariéře. Tento kroužek posiluje sociální dovednosti a emoční inteligenci. V listopadu studenty čeká moderování Talk-Show!  Tento klub můžete spojit s předchozím Divadlem a Improvizací. Na moderování se přihlaste🔴  ZDE

                Divadlo a Improvizace pro mládež a dospělé 18:30-19:30 

                                      15-99 let

Divadelní klub pro všechny, které baví improvizace a divadlo a chtějí se odreagovat. Pokud se tento klub rozhodne navštěvovat i teen, doporučuji, aby byl shovívavý k dospělákům :-) a byl připravený na to, že i dospělí si potřebují pořádně zablbnout. Klub můžete spojit s předešlou lekcí- moderování a podcast. 

Na divadlo a Improvizaci se přihlaste🔴 ZDE

Na Skok

Čekají nás i jednorázové akce na skok.  Návštěvy galerií a exkurze.  O nich se dozvíte zde. Pokud chceš dostávat info na mail, napiš mi. 

Jsme umělecký klub, který odhaluje a rozvíjí talenty dětí, které mají tvořivou duši.   Pravidelně se setkáváme a děláme vše, co vás napadne i nenapadne. Nic není zakázáno a nikdo se nikomu nesměje. Naše setkání jsou bezpečným prostorem, ve kterém můžeme upustit uzdu naší fantazii. Přijímáme děti od 11 let. Jarní cyklus sice už začal, ale pokud se chcete přidat, ozvěte se. Nikdy před nikým dveře nezavíráme. 

Potkáváme se ve zkušebně a občas i on-line.  Chodíme na různé exkurze do médií a divadel. Inspirujeme se od známých umělců a zveme je k nám do Talk-Show. Hrajeme divadlo. Improvizujeme. Tvoříme. Učíme se stříhat videa, pracovat s mikrofonem a točit podcasty.  Děláme to, co nám ve škole chybí a tolik nás naplňuje.

 Jsme Teen Atelier.

již proběhlo

Program jarního cyklu únor- květen 

👉🏼13.1. v sobotu nás Aleš Cibulka pozval na natáčení pořadu Tobogán do Českého Rozhlasu

👉🏼od 21. února do 29. května probíhají zkoušky každou středu v 16:30-18:30 v BR Divadle na Praze 10, Úvalská 28

👉🏼v březnu natáčíme podcast v profi studiu !!!

👉🏼na schůzkách průběžně připravujeme moderování besedy s absolventy s FAMU

🟣29. května je závěrečné vystoupení v BR Divadle v 18:00, kde předvedeme závěrečné představení a povedeme besedu s absolventy FAMU

👉🏼atelier vede Karolína